رفتن به پایین صفحه
درباره ماکان

اهمیت اسید های غیر آلی موجود در عسل طبیعی

چکیده
اگر چه اسیدهای آلی کمتر از 0.5٪ از اجزای عسل را نشان می دهند، آنها بخش مهمی از خواص فیزیکی و شیمیایی عسل را تشکیل میدهند. تا به امروز، تقریبا 30 اسید آلی غیر آروماتیک در عسل شناسایی شده اند اما به این مولفه ها توجه نسبتا کمی شده است. این مقاله اهمیت اسیدهای ارگانیک غیر آلی را در عسل بررسی می کند. این مقاله با هدف جذب محققان به تحقیق و جستجوی بیشتر درباره این موضوع نوشته شده است.


عسل شیشه ای و کاربرد های متنوع آن در خانه

چکیده
عسل شیشه ای طبق تحقیقات در بین اکثر خانواده ها با حداقل یک عسل شیشه ای در منزل شناخته شده است. احتمالا یک کوزه کوچک یا خرس پلاستیکی در کابینت آشپزخانه است. داشتن عسل شیشه ای در آشپزخانه یک ایده فوق العاده است. عسل یک شیرین کننده ایده آل است که مزایای تغذیه ای فراوانی را در مقایسه با جایگزین قند سفید ارائه می دهد. با این حال، یک ظرف عسل شیشه ای واقعا کافی نیست. شما ممکن است به دو ظرف عسل شیشه ای نیاز داشته باشید. شما حتی می توانید از سه تا استفاده کنید!


عسل خالص و نحوه صحیح نگهداری

چکیده
عسل طبیعی که خریداری کردید بلوری شده یا شکرکی؟! جایی برای نگرانی نیست. عسل طبیعی یک ماده غذایی با ارزش در بسیاری از آشپزخانه ها است و همچنین یک شیرین کننده مفید برای غذاها و نوشیدنی ها است. خبر خوب درباره عسل طبیعی این است که هرگز خراب نمی شود و ذخیره آن بسیار راحت است. حتی اگر عسل طبیعی شما شروع به بلوری شدن کند، راه بسیار ساده ای برای بازگرداندن آن وجود دارد.


بهترین روش نگهداری عسل طبیعی چیست؟

چکیده
عسل طبیعی یک شیرین کننده طبیعی و بسیار مفید و مغذی است که اگر شما نیز از آن سود می برید، زمان مختصری را نیز برای نگهداری صحیح از این گنجینه شیرین اختصاص دهید. عسل طبیعی در هر مکانی مانند منزل یا محل کار مصارف پزشکی و خوراکی و حتی در مسائل روزمره زندگی دارد. در ادامه این مقاله شما را با مسائل و جوانب مختلف برای عسل طبیعی آشنا میکنیم تا بتونید به شیوه صحیح تری از عسل طبیعی نگهداری کنید .