رفتن به پایین صفحه
درباره ماکان

عسل طبیعی

بهترین روش نگهداری عسل طبیعی چیست؟

عسل طبیعی یک شیرین کننده طبیعی و بسیار مفید و مغذی است که اگر شما نیز از آن سود می برید، زمان مختصری را نیز برای نگهداری صحیح از این گنجینه شیرین اختصاص دهید. عسل طبیعی در هر مکانی مانند منزل یا محل کار مصارف پزشکی و خوراکی و حتی در مسائل روزمره زندگی دارد. در ادامه این مقاله شما را با مسائل و جوانب مختلف برای عسل طبیعی آشنا میکنیم تا بتونید به شیوه صحیح تری از عسل طبیعی نگهداری کنید .

ظرف عسل طبیعی:

توجه کنید که عسل طبیعی خود را در ظروف با درب عایق به رطوبت و هوا نگهداری کنید به این سبب که از آب و رطوبت عسل محافظت بهینه می شود. اگر آب عسل تبخیر شود و آب از عسل خارج شود، عسل به سرعت فرم بلوری و کریستاله به خود می گیرد. اگر آب وارد عسل خالص شود، ممکن است شاهد موارد تخمیری در عسل باشید که اگر مقدار آب موجود در آن تقریبا کمتر از 17٪ باشد، دیگر چنین مسائلی رخ نمیدهد. برای نگهداری طولانی مدت عسل خود اطمینان حاصل کنید که آن را در ظروف با درب محکم و کیپ شده نگهداری می کنید.
بهترین روش نگهداری عسل طبیعی در کابینت و قفسه، استفاده از ظروف عسل شیشه ای هستند. بعضی از ظروف پلاستیکی اجازه می دهند تا عسل مقداری از رطوبتش از دست برود و یا اینکه مواد شیمیایی را با عسل مخلوط شوند. برای بهترین ذخیره سازی در پلاستیک استفاده از پلاستیک هایی از جنس HDPE (همانند عسل پت) استفاده کنید. ظروف استیل ضد زنگ نیز برای ذخیره سازی حجم زیاد و برای زمان طولانی تایید شده اند. از تمام ظروف فلزی یا استیل که ضد زنگ نیستند اجتناب کنید زیرا ماده زنگ (فلز اکسید شده) عسل شما را آلوده و یا حتی سمی می کند.

درجه حرارت:

عسل طبیعی نباید در دمای بیش از 38 درجه سانتی گراد نگهداری شود. عسل طبیعی بصورت تدریجی آسیب دیده و تخریب می شود، بنابراین مهم است که عسل خود را به خصوص برای نگهداری طولانی مدت آماده کنید. این آسیب هم در طعم و مزه عسل و همچنین در خواص طبیعی اش.
مهم این است که عسل خود را از تغییرات شدید و ناگهانی دمایی محافظت کنید، زیرا تغییرات شدید می تواند تاثیر شگرفی بر کیفیت عسل شما داشته باشد.
طبق آزمایشات دانشمندان و محققان، دمای نرمال و طبیعی برای ذخیره عسل طبیعی کمتر از 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) است. دمای مطلوب و ایده آل نیز زیر 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) است. عسل طبیعی را در مجاورت منبع گرمایی مانند اجاق گاز نگهداری نکنید.

محل نگهداری:

برخی ها عسل طبیعی را در فریزر نگه می دارند، برخی نیز در انباری منزل. تا زمانی که عسل خود را در ظروف در بسته و محکم و مکان های خشک و خنک نگه می دارید عسل خود را به حداکثر عمر مفید می رساند.
در نظر داشته باشید که این دستورالعمل ها برای نگهداری طولانی مدت عسل طبیعی است.
حالت ایده آل این است که یک ظرف عسل را در دمای منزل درون کمد یا روی میز شما نگهداری و یا استفاده کنید. تا زمانی که از ورود آب و رطوبت اضافی به ظرف جلوگیری کنید و عسل را در محیط مرطوب نگهداری نکنید، عسل طبیعی تا زمان مصرف، مطلوب و با کیفیت می ماند.

برای موارد روزمره، از دستورالعمل ذیل استفاده کنید:

اطمینان حاصل کنید که خرده نان و باقیمانده دیگر خوراکی ها وارد عسل نشود. این عوامل خارجی اجازه می دهد که باکتری ها و کپک ها در عسل طبیعی رشد کنند که بدیهی است بدون حضور این عوامل این پروسه میسر نخواهد بود. اطمینان حاصل کنید که درب ظرف کیپ می شود و رطوبت اضافی نمی تواند وارد ظرف شود.
در صورت امکان از ظروف شیشه ای تمیز برای نگهداری استفاده کنید تا احتمال آلودگی توسط مواد شیمیایی موجود در پلاستیک و یا فلز را کاهش دهید.
هرگز از مایکروویو استفاده نکنید. مایکروویو شدیدا به عسل طبیعی خسارت وارد می کند. عسل طبیعی را با یک ظرف آب بروی اجاق گاز و یا در فر در پایین ترین درجه حرارت برای 10 دقیقه کمتر از یک بار نرم و به حالت مایع باز گردانید. نحوه بازگردانی عسل طبیعی سفت و منجمد شده در مقاله عسل خالص و نحوه صحیح نگهداری توضیح داده شده است.