رفتن به پایین صفحه
درباره ماکان

عسل طبیعی

عسل خالص و نحوه صحیح نگهداری

عسل طبیعی که خریداری کردید بلوری شده یا شکرکی؟! جایی برای نگرانی نیست. عسل طبیعی یک ماده غذایی با ارزش در بسیاری از آشپزخانه ها است و همچنین یک شیرین کننده مفید برای غذاها و نوشیدنی ها است. خبر خوب درباره عسل طبیعی این است که هرگز خراب نمی شود و ذخیره آن بسیار راحت است. حتی اگر عسل طبیعی شما شروع به بلوری شدن کند، راه بسیار ساده ای برای بازگرداندن آن وجود دارد.

نگهداری عسل طبیعی

عسل طبیعی یکی از ساده ترین چیزها برای نگهداری در کابینت آشپزحانه شما است. به سادگی آن را در یک مکان خنک دور از نور مستقیم خورشید و در یک ظرف در بسته نگه دارید. توصیه می شود که از بسته بندی اصلی که عسل را خریداری کردید استفاده کنید، هرچند که ظروف شیشه ای یا ظروف غذایی پلاستیکی هم میتواند استفاده شود و اکیدا توصیه می شود از ذخیره عسل طبیعی در فلز اجتناب کنید به دلیل اینکه می تواند اکسید شود.
لازم نیست که عسل را در یخچال نگهداری کنید. در حقیقت، استفاده از عسل طبیعی در دمای منزل بسیار راحت تر است زیرا درجه حرارت پایین تر باعث می شود که عسل سفت تر و غلیظ تر شود. این کار وقتی که شما به آن نیاز دارید دشوار به نظر می آید و بایستی آن را گرم کنید تا به حالت مایع بازگردد. عسل طبیعی نیز ممکن یخ بزند، اگرچه واقعا نیازی به اینکار نیست.

اجتناب از گرما و رطوبت

بدترین کارهایی که می توانید با عسل طبیعی انجام دهید این است که آن را حرارت دهید و یا اینکه آنرا در ظرفش در معرض رطوبت قرار دهید. یک دمای اتاق معمولی ایده آل است. اگر خانه شما در حال گرم شدن است، خنک ترین نقطه را در کابینت برای عسل خود پیدا کنید. همچنین مطمئن شوید که آن را از اجاق گاز و یا هر دستگاهی که تولید گرما می کند و نور خورشید دور کنید.
برای جلوگیری از رسیدن رطوبت به عسل طبیعی، اطمینان حاصل کنید که درب ظرف کاملا بسته می شود و هر بار که از عسل شیشه ای استفاده می کنید، از یک قاشق خشک استفاده کنید. حتی مقادیر کم آب هم می تواند تخمیر را ترویج دهد و این بدان معنی است که شما در حال ساختن شهد هستید که برای تامین مصارف آشپزخانه خود، این کمتر از ایده آل است و در واقع می تواند کیفیت عسل طبیعی را کاهش دهد.

عمر مفید عسل طبیعی

عسل طبیعی دارای عمر مفید شگفت آوری است. با توجه به غلظت بالای قندها، عسل یکی از پایدار ترین مواد غذایی طبیعی که شما نگهداری می کنید. اگر به درستی ذخیره شود، می تواند عمر مفید بسیار زیادی داشته باشد. همانطور که احتمالا دیده اید تولید کنندگان عسل، تاریخ "بهترین زمان مصرف" را دو سال بر روی برچسب قرار داده اند. با توجه به هیئت ملی عسل، این به خاطر رویکردهایی انجام می شود، زیرا فروش عسل انواع بسیار متفاوتی دارد. با این حال، آنها متذکر می شوند که عسل می تواند برای چندین دهه و حتی قرن ها پایدار باشد.
در واقع، عمر عسل طبیعی بستگی به نحوه تولید آن دارد - پاستوریزه یا خام، بسته بندی، و غیره - و نحوه ذخیره آن. برخی از تغییرات شیمیایی طبیعی ممکن است رخ دهد، بنابراین در برخی موارد ممکن است متوجه شوید که رنگ عسل تاریک یا کریستالی شده است. همچنین ممکن است مقداری از عطر و طعم آن در طول زمان از دست برود، هرچند که در معنی فواید غذایی "بد" نخواهد شد.

چگونگی رفع حالت بلوری عسل

اگر عسل طبیعی شما در حین نگهداری، ابری یا کریستاله شد، نگران نباشید! این فرآیند کریستالیزاسیون نامیده می شود که اصلا مضر نیست و یک واکنش طبیعی در عسل خواص نسبت به تغییرات محیطی است.عسل طبیعی با محتوای گرده بالایی سریعتر از عسل تولید شده در بازار بلوری و کریستاله می شود. دماهای پایین نیز باعث ایجاد کریستال می شود و گاهی اوقات این امر مطلوب است. عسل خالص کریستالی یکی از انواع زیادی است که توسط برخی از زنبور داران تولید می شود.
اگر عسل طبیعی شما کریستالیزه شود، می توانید به راحتی آن را دوباره به حالت مایع بازگردانید. به سادگی عسل شیشه ای را در ظرف آب گرم بگذارید و آنرا به آرامی گرم کنید. از گرما دادن مستقیم خودداری کنید. گرمای بیش از حد ممکن است عطر و طعم و رنگ عسل طبیعی را تغییر دهد اگر قندها شروع به کاراملی شدن کنند. همچنین از مایکروویو اجتناب کنید زیرا این امر می تواند بیش از حد سریع شود. در صورتی که فر با گرمایش از بالا خارج از دسترس است، به جای آن از یک کاسه آب گرم استفاده کنید. ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا عسل طبیعی به حالت مایع در بیاید و در صورت خنک شدن آب گرم درون کاسه، ممکن است نیاز به جایگزینی آب داشته باشد، اما در نهایت نتیجه رضایت بخش است.